Храмова слава на црквата „Св. Вмч. Георгиј“ во Кочани

image

Храмова слава на црквата „Св. Вмч. Георгиј“ во Кочани

На 06. 05. 2019 година, Св. вмч. Георгиј Победоносец – Ѓурѓовден, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, во храмот кој е посветен на Светиот великомаченик Георгиј Победоносец во Кочани,

отслужи света архиерејска литургија, одража пригодна беседа и го благослови и пресече парзничниот леб.