Недела на „Св. Марија Египетска“ во Лесново

image

Недела на „Св. Марија Египетска“ во Лесново

На 14. 04. 2019 година, пета Недела од Велигденскиот пост посветена на Св. Марија Египетска, преп. Марија Египетска, св. Мелитон Сардиски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на лесновското братсво, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново,

отслужи Света Архиерејска Василиева Литургија и одража содражајна беседа.